Základní škola Slovenská

video_o_škole

sdružení rodičů

Climate detectives

Žáci 8. ročníku se ve druhém pololetí pod vedením paní uč. Mecnerové zabývali ekologickým projektem na téma Tepelný ostrov ve městě. Podrobnější informace o projektu se dočtete ZDE, na žákovské video se můžete podívat TADY.

V úterý se s námi rozloučili deváťáci, v jejichž bohatém programu nechybělo několik tanečních vystoupení, školní kvíz, sólový zpěv a samozřejmě poděkování učitelům i dalším pracovníkům školy. I my děkujeme za pěkné představení a přejeme mnoho radosti a úspěchů v dalším studiu i osobním životě. Záznam představení najdete ZDE, poslední zvonění zhlédnete TADY.

3D prohlídka školy

Kdyby se ti o prázdninách "náhodou" stýskalo po tvé třídě, tělocvičně, hřišti, jídelně, družině nebo klubu, můžeš si je projít v novém 3D virtuálním modelu! Pokud máš doma VR brýle, vyzkoušej procházku v nich.

Týdenní plán od 27. června

Od pondělí končí 1. stupeň po 4. hodině, druhý stupeň po 5. hodině.

V úterý od 17 hodin se koná vystoupení žáků 9. ročníku pro rodiče (v tělocvičně).

Ve čtvrtek vydáváme vysvědčení a naposledy zazvoníme deváťákům. Děti mohou odcházet ze školy cca v 9 hodin. Oběd se vydává od 10 do 11:30.

VŠEM NAŠIM ŽÁKŮM A JEJICH RODINÁM PŘEJEME KRÁSNÉ PRÁZDNINY! :-)

Žáci 1.A a 2.A se zúčastnili Festivalu sportu, který každoročně pořádá MČ Praha 2. Na několik fotek z akce se můžete podívat ZDE.

Týdenní plán od 20. června

Ve čtvrtek 23. 6. od 16 hodin pořádá školská rada tradiční grilování na dvorku alias školním hřišti. Malou hudební ochutnávku od p. Slavíčka si můžete pustit ZDE.

Poslední odhlášky obědů na měsíc červen budou možné pouze do pátku 24. 6. do 14:00. Sledujte prosím informace v sekci Stravování.

Od září přijmeme učitele/učitelku matematiky, přírodopisu a tělocviku na 2. stupni.

Týdenní plán od 13. června

Ve středu 15. 6. se konají třídní schůzky:
17:00 třídní důvěrníci v ředitelně
17:30 třídní schůzky 1. stupeň
18:00 třídní schůzky 2. stupeň

Ve čtvrtek 16. 6. od 16:30 se koná schůzka s rodiči budoucích prvňáčků.

Інформація для батьків українських дітей, які планують йти до підготовчого класу.

Informace pro rodiče ukrajinských dětí, které plánují chodit do přípravné třídy.

Týdenní plán od 6. června

Ve středu 1. června se konal Den dětí v parku před školou, za perfektní organizaci velmi děkujeme oběma 9. třídám! V pátek měly společnou akci v parku Parukářka třídy 1.B a 9.A. Na fotky z obou akcí se můžete podívat v galerii.

Zápis ukrajinských dětí do 1. ročníku se koná 7. června 2022 od 14 do 16 hodin v budově školy. Podrobnosti jsou uvedeny ZDE.

25. května se konal již 13. ročník tradiční výtvarné soutěže Malování na Slovenské. Akce se zúčastnilo 81 žáků z pěti základních škol na Praze 2. Děti rozdělené do tří kategorií vytvořily krásná díla na různá témata. Všem výtvarníkům děkujeme za účast, fotky si prohlédněte v galerii, podrobnější zprávu a výsledky si můžete přečíst ZDE.

Mgr. Romana Stará

Týdenní plán od 30. května

Ve středu 1. 6. se koná soutěžní Den dětí v parku před školou v režii 9. ročníku. První stupeň končí po 4. hodině, druhý stupeň po 5. hodině, další výuka je zrušena.

Týdenní plán od 23. května

Ve 2.A se konal projekt Moje tělo - nemoci a úrazy, podívejte se na několik fotografií.

Pro školní rok 2022/2023 hledáme učitele/učitelku prvního stupně, bližší informace najdete ZDE. Od září dále přijmeme učitele/učitelku matematiky na plný úvazek.

Mgr. Hana Žampová, ŘŠ

12. května se konala vernisáž tradiční jarní výstavy výtvarných prací našich žáků, letos na téma Čtvero ročních období. Výstava s prodejem obrázků pokračuje až do 15. června, zakoupit je můžete u paní učitelky Novákové nebo Jadrné ve 3. patře, odpoledne u paní zástupkyně Štemberové v ředitelně. Většinu obrazů a fotky z vernisáže najdete v naší galerii. Všem dětem děkujeme za účast a velkou snahu!

Děkujeme rodičům a dalším účastníkům za nákup výtvarných děl, výtěžek ve výši cca 27 000 Kč věnujeme nadaci Dobrý anděl. Žáci 8. a 9. tříd vybrali ve svých kavárnách asi 17 000 Kč, které rozdělíme dalším nadacím.

Týdenní plán od 16. května

Žáci 2.B se pod vedením asistentky M. Gorčíkové zúčastnili výtvané soutěže Bezpečný cyklista. Policisté předali odměny Magdě a Amálce přímo ve třídě. Na několik fotek se můžete podívat ZDE.

Týdenní plán od 9. května

V pondělí a ve středu proběhne focení třídních kolektivů.

Rodiče našich žáků srdečně zveme na vernisáž výstavy dětských prací na téma Čtvero ročních období. Vernisáž se koná ve čtvrtek 12. května od 16 do 18 hodin. Obrázky bude možné zakoupit za minimální částku 50 Kč, výtěžek věnujeme nadaci Dobrý anděl. O přesném způsobu rezervace vás budou informovat naši průvodci. Deváťáci pro vás připravují občerstvení, jehož nákupem přispějete nadaci Člověk v tísni.

Zdroj úvodního obrázku:

Kluci a holky ze 6. třídy získali stříbrný pohár ve střelbě ze vzduchovky na soutěži mysliveckého spolku Prahy 2, ke zlatu přitom chyběl jediný bod. Vojta Valenta navíc získal ocenění za nejlepšího střelce soutěže. Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Na fotky ze soutěže se podívejte ZDE.

Týdenní plán od 2. května

Čarodějnice se slétly již v pátek ve 2.B, podívejte se ZDE, jak jim to slušelo.

Týdenní plán od 25. dubna

Kluci ze 6.B také dělali palačinky, jejich výtvory najdete ve stejné galerii. Vítek navíc předvedl, jak palačinky otáčejí profesionálové...

Týdenní plán od 19. dubna

Kluci ze 6.A v předmětu Svět práce vyráběli ovocné palačinky. Podívejte se do galerie, jak se jim povedly.

Týdenní plán od 11. dubna

Ve středu odpadá odpolední vyučování, výuka bude ukončena po 6. hodině. Všem našim žákům, zaměstnancům a jejich rodinám přejeme krásné Velikonoce.